שתף:

Picture of קרן אור מלכא

קרן אור מלכא

אני קרן אור מלכא, הנדסאית אדריכלות ומעצבת פנים. אני מעיזה ונועזת, אוהבת אסתטיקה ברמות על, כל דבר שאני נועגת בו חייב לדבר בשפה עיצובית מיוחדת! עם יכולות שרכשתי במרוצת השנים מעולם הרוח והניסיון הרב שצברתי אני יודעת לאבחן באופן מדויק מה הצורך האמיתי של הלקוח ולהביא אותו לשם בצורה מקצועית, אדיבה מה שהופך את תהליך העבודה מולי לחוויה חיובית מהנה. לפני מספר שנים החלטתי לפתוח את המדרשה לעיצוב ולהכשיר את הדור הבא. להוות גשר עבור הנדסאי אדריכלות ומעצבי פנים שסיימו את לימודיהם ומגששים את דרכם לעולם המקצועי בחשש ובעיקר לבד. פתחתי חממה ובית חם שם אני מעבירה סטאז', העשרה והתפתחות ובעיקר מלווה אותם בצעדיהם הראשוניים בדרך להצלחה העסקית שלהם והגשמת החלום. היופי שבפרקטיקה, השלמות שהפשטות ההשראה ברוח הזמן הכל בחיוך וקרן אור אחת.

עיצוב חדר – עשו זאת בעצמכם נכון

המאמר נכתב בשיתוף עם חברת טמבור. כל אחד מאיתנו, אוהב לעיתים לשנות ולהתחדש. וכפי שהדבר תופס על אורחות החיים שלנו, כך גם הדבר תופס על הבתים והדירות שלנו. כל אחד שעושה שיפוץ בבית או חידוש צבע מעוניין שהתוצאה תהיה משביעת רצון וגם מרשימה. הבעיה היא – איך עושים זאת נכון?

האם התוצאות המרשימות טמונות רק בידיהם של המעצבים? ובכן לא ממש… הנה כמה טיפים שיכולים לסייע לכם לעצב את החדר, הדירה או הסלון הבא שלכם בצורה משביעת רצון ואפילו עם תוצאות שהחברים ירצו גם לעצמם.

בחרו קונספט לחדר שאתם עומדים לשפץ.

הצעד הראשון בדרך לשיפוץ וחידוש נכון לחלל כלשהו הוא התכנון. שאנו אומרים תכנון, הכוונה אינה לתכנון אדריכלי אלא לבניית קונספט, לקבלת השראה. מאיפה מקבלים אותה? מכל מקום האמת. זה יכול להיות מאפליקציית עיצוב שהורדתם, ממגזיני עיצוב נחשבים, מבתים מרשימים במיוחד של חברים או ממקום קסום שהייתם בו ותרצו לשחזר. לחילופין, גם התחביבים שלכם יכולים להוות השראה לקונפסט שלם לעיצוב פנים חדר.


חדר בקונפסט חלל לאסטרונאוט הצעיר (קרדיט – אתר טמבור)

שילוב הצבעים הנכון

אז אחרי שבחרתם קונספט, ויש לכם השראה איך החדר הזה אמור להראות, איך בוחרים את הגוונים הנכונים וגורמים לכך שהצבעים בחדר לא יצאו מזעזעים או זרחניים מדי? הסוד הוא במינון ובבחירת גוונים משלימים באופן נכון. לשם כך, אינכם צריכים להיות מומחים בצבע או מעצבי פנים בחיפה. באתרים שונים באינטרנט תוכלו למצוא שלל כלים אוטומטיים למציאת שילובי גוונים מוצלחים שיקלו עליכם את מלאכת בחירת הצבעים. שימו לב רק, שבמרבית האפליקציות או הכלים האינטרנטיים הללו, הצבעים המשולבים הם גווני בסיס ולא כוללים גווני אפקטים למיניהם אשר יכולים משמעותית לשנות את שילובי הצבעים והמראה שלהם ביחד.


מניפת הצבעים של טמבור יכולה לסייע לכם בבחירת שילובי גוונים באופן נכון והרמוני (צילום מסך: אתר טמבור)

יישום הצבעים בפועל

אז יש כבר קונספט, ויש צבעים, עכשיו איך מיישמים את כל עניין הגוונים בפועל? ראשית כל, עצה מעשית של מקצוענים היא לא ישר לצבוע אלא לעשות ניסוי על פיסת קרטון או משטח חלק אחר כלשהו בצד. נסו את כל שלושת הצבעים, תרגלו את שיטת הצביעה שמוציאה את התוצאה הטובה ביותר והמתינו לייבוש מלא. אם הכל בסדר לאחר הייבוש והצבעים יחד נראים לכם הרמוניים ומתאימים זה לזה, הכינו את הקיר לצביעה. את הגוון המרכזי, העיקרי, שימו על 60 אחוז מהחדר (בערך שני שליש מהקירות), את הגוון המשני צבעו ב-40% מהחדר, קרי שליש מהקירות בערך ולבסוף את הגוון המשלים, גוון הדגש השלימו ב-10% מהחדר באמצעות אביזרים משלימים, פסי צבע, בדים או מצעים. שיטה זו, שתפסה פופלאריות רבה בקרב משפצים עצמאיים פותחה ע”י חברת טמבור והיא נקראת 60-30-10. באתר החברה תוכלו לקבל הדגמות ליישום השיטה וכן מניפת צבעים עם שילובי גוונים שונים לבחירתכם.

עוד על שיפוץ הבית>>

דוגמא ליישום בפועל של שיטת הצביעה 60-30-10 (קרדיט: קטלוג לגעת בצבע – טמבור)

נעזרים באיש מקצוע? עשו את שיעורי הבית לפני

עד עכשיו, דיברנו על צביעה וחידוש מראה הבית באופן עצמאי, אך מה קורה בעת פנייה לאנשי מקצוע בתחום כמו אנשי הום סטיילינג או מומחים בעיצוב פנים? לכאורה, נראה כאילו בעת הפנייה אליהם אפשר לנוח על זרי הדפנה ולתת להם לעשות הכל, שהרי הם מבינים בזה יותר מאיתנו לא?, התשובה היא לא חד משמעית. מצד אחד, הם אכן יודעים את עבודתם וסביר להניח שהתוצאה תהיה משביעת רצון, מצד שני כאשר עובדים עם אנשים כשרוניים כל כך, לא עדיף לנצל זאת לטובת הגשמת החלומות שלכם בכל הקשור למראה הבית?.

לכן, מה שאנו מציעים – אם כבר החלטתם להעזר במומחים, עשו את שעורי הבית שלכם וקבלו השראה למראה הרצוי של החלל או כלל הבית. את ההשראה שלכם, או הרעיון הראשוני הביאו אליהם. מכאן פיתוח הרעיון יהיה קל יותר והרבה יותר קרוב למה שחפצתם בו מלכתחילה.

צור קשר