שתף:

Picture of קרן אור מלכא

קרן אור מלכא

אני קרן אור מלכא, הנדסאית אדריכלות ומעצבת פנים. אני מעיזה ונועזת, אוהבת אסתטיקה ברמות על, כל דבר שאני נועגת בו חייב לדבר בשפה עיצובית מיוחדת! עם יכולות שרכשתי במרוצת השנים מעולם הרוח והניסיון הרב שצברתי אני יודעת לאבחן באופן מדויק מה הצורך האמיתי של הלקוח ולהביא אותו לשם בצורה מקצועית, אדיבה מה שהופך את תהליך העבודה מולי לחוויה חיובית מהנה. לפני מספר שנים החלטתי לפתוח את המדרשה לעיצוב ולהכשיר את הדור הבא. להוות גשר עבור הנדסאי אדריכלות ומעצבי פנים שסיימו את לימודיהם ומגששים את דרכם לעולם המקצועי בחשש ובעיקר לבד. פתחתי חממה ובית חם שם אני מעבירה סטאז', העשרה והתפתחות ובעיקר מלווה אותם בצעדיהם הראשוניים בדרך להצלחה העסקית שלהם והגשמת החלום. היופי שבפרקטיקה, השלמות שהפשטות ההשראה ברוח הזמן הכל בחיוך וקרן אור אחת.

סגנון עיצוב מינימליסטי

הסגנון המינימליסטי השגור בפני רובנו הינו חלל המעוצב בקווים ישרים ונקיים. שימוש בחומרים ראשוניים, סקלת צבעים מצומצמת, איבזור מאופק המשדר פונקציונאליות מדוקדקת. העיצוב המינימליסטי מיושם גם במטבחים, סלונים, חדרי שינה וחסרי רחצה.

“מינימליזם הוא זרם באמנות חזותית, עיצוב, אדריכלות, מוזיקה וכו’. סגנון מינימליסטי טהור מתייחס לצמצום בדימוי חזותי, צבעים ומאמץ” (יפעת אנג’ל).

הסגנון המינימליסטי השגור בפני רובנו היום, הינו חלל המעוצב בקווים ישרים ונקיים. שימוש בחומרים ראשוניים, סקלת צבעים מצומצמת, בעיקר שימוש בגוונים בהירים כמו הלבן, שמנת, אפור בהיר ובעיקרון צבעים המחזירים אור וגורמים לחלל להראות גדול יותר. עיצוב חלל בריהוט נחוץ, אורירי ולא עמוס בריהוט ואיבזור. חלל נקי המוגדר באיפור, משדר יוקרה, טוהר, עוצמה ופונקציונאליות מדוקדקת.

“פחות זה יותר” More is less

זהו שם המשחק, שימוש בצורות גאומטריות, מובהות ישרות. כל פריט נבחר בקפידה כולל אקססוריז. שימוש נכון באור טבעי ושילוב נכון כוללני בחלל.

עיצוב מינימליסטי במטבח:

עיצוב ארונות המטבח בדרך כלל בשלייפלק לבן מבריק, או פורמיקה לבנה.

חזיתות חלקות ללא דוגמא, שילוב של אלומיניום שיכול לבוא לביטוי במזווה, ארון תריס, ידיות אנטגרליות היוצרות מראה מאורך וישר, או ללא ידיות כלל.

קיר ארונות גבוהים תחומים בהנמכת תקרה ישרה למראה אחיד. שילוב של גופי תאורה מלבניים מוארכים בדרך כלל שקועים בתקרת גבס.

שיש לבן, אריחי קרמיקה או זכוכית לבנה עם מראה נקי, טהור ויוקרתי. ניתן לשדרג מעט באבזור משלים מקומי.

עיצוב מינימליסטי בסלון:

בחירת מערכת ישיבה בגוון בהיר לבן/שמנת, מוקה, אפור בהיר, המתאימה לחלל הסלון ונותנת מענה לצרכים. במידה ויש צורך מערכת פינתית עם כורסא נוספת. שולחן סלוני לבן מלבני או מרובע.

נישת גבס לטלויזיה שנותנת תחושת מרחב אחיד.

רמקולים שקועים. תאורה שקועה, גם כאן מרובעת עם קווים ישרים, מקבילים.

מזנון מרחף לבן או צבע אחר.

בהתאמה לריצוף הדירה שיש בהיר או קרניט פורצלן, אריחים רחבים של 80/80, 100/100, נותן מראה פתוח מרווח ומזמין.

וילונות לבנים נשפכים היוצרים זרימה ללא דוגמא בגוון אחיד.

עיצוב מינימליסטי בחדר שינה:

קירות בגוונים בהירים, פרקט בהיר מולבן, פנלים לבנים, מיטה רחבה ומפנקת המתרימה לגבולות החדר בגוונים לבנים, מצעים בהירים.

שידות סימטריות בצדדים, ארון קיר צבוע בגוון הקיר, נסתר מן העין.

וילונות בהירים נשפכים ללא דוגמא או הדפס היוצרים רוך.

עיצוב מינימליסטי בחדר רחצה:

ארון אמבטיה תלוי בגוונים בהירים, משטח עליון לבן. כיור מונח או אינטגרלי תואם (יש לזכור להתאים את הברז).

אריחי המקלחת רצפה דמוי פרקט בהיר או ש”ע. קירות בדרך כלל לבנים עם אריחים רחבים, ניתן לשלב דוגמא מקומית של פסיפס או אריח עם דוגמא, גם בגוונים בהירים.

נותן לחלל מראה מרווח, יוקרתי וטהור.

סניטרים בגוונים בהירים תואמים למראה הכללי.

מראה מרחפת ללא מסגרת, גוף תאורה קירי מרחף שקוף / זכוכית לבנה, מאורך , תאורת קיר בצידי המראה המאורכים.

הסגנון המינימליסטי הינו סגנון הדוגל הפונקציונאליות מדוקדקת, קווים גאומטריים ישרים וצבעים בהירים הנותנים לחלל מראה מרגש, מרווח ויוקרתי. למידע נוסף בנוגע לעיצוב פנים בית פרטי צרו קשר.

צור קשר